Teknoloji

Tesla’nın kurucu ortağı otomatik pilotu eleştiriyor

Tesla kurucu ortağı Martin Eberhard, CEO Elon Musk’ın elektrikli otomobillerde otopilot yaklaşımını eleştiren açıklamalarda bulundu.

Business Insider’da yer alan habere göre Eberhard, Elon Musk’ın otomatik pilota geçme isteğinin tehlikeli olabileceğini söyledi.

“Arabalar bir iPhone değildir”

Arabaların bir yazılım platformu olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Eberhard, arabaların bir iPhone olmadığını ifade etti.

Tesla’nın kurucu ortağı bu durumu şu sözlerle ifade ediyor:

iPhone için her güncelleme yayınlandığında, bazı hatalar oluşur. Örneğin, bazı uygulamalar çökebilir. Ancak otomobilde durum çok daha kritik. Örneğin, böyle bir hata frenleri veya direksiyonu kontrol eden yazılımı etkilerse sizi öldürebilir.

Tesla’nın kurucu ortağı, insanların otopilot teknolojisini çağdaş elektrikli arabaların ayrılmaz bir parçası olarak görmeyi bırakmaları gerektiğini söyledi.

Eberhard, Musk’ın yönetim kurulu başkanı iken aylık olarak yönetim kurulu toplantılarına geldiğini ancak sistemli bir şekilde şirkette çalışmadığını söyledi.

Ayrıca eski yönetici, Tesla’nın medyanın daha fazla ilgisini çekmeye başladıkça kendisi ile Musk arasındaki sürtüşmenin büyüdüğünü fark ettiğini sözlerine ekledi:

Tesla’ya baskı yapmaya başlar başlamaz davranışları önemli ölçüde değişti. Tesla hakkında rastgele bir şeyler yazıldığında ve adı belirgin bir şekilde öne çıkmadığında sona erecekti. İşte o zaman, daha önce fark etmediğim bir egonun işin içinde olduğunu fark ettim.

kale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu