Yaşam

Seçimi ‘darbe’ olarak nitelendiren Süleyman Soylu’ya Şahan Gökbakar’dan yanıt

Komedyen Şahan Gökbakar, Fatih’teki İstanbul Bilim ve Kültür Vakfı’nda konuşan ve 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler için “siyasi darbe girişimi” tabirlerini kullanan İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Süleyman Soylu’ya şu yanıtı verdi: onun sosyal medya hesabı. .

Gökbakar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Seçim olduğunu biliyorduk ama 14 Mayıs’ta darbe oldu… Ooowvv… İyi ki burada anlatmışsınız. Gerçekten demokratik seçim falan oy verecektik. Meğer öyleymiş. Batının darbe planı Allah yardımcımız olsun.”

NE OLDU?

Süleyman Soylu, İstanbul Fatih’te bulunan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaret ederek yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“14 Mayıs 2023 Batı’nın siyasi darbe girişimidir. 14 Mayıs’ta Türkiye’yi tasfiye etme hazırlıklarının her biri bir araya getirilerek oluşturulabilecek bir darbe girişimidir. Bunu ben söylemedim. Amerika’nın başındaki kişi. bugün bunu yıllar önce söyledi.Bütün yöntemler yıkılınca Türkiye’yi ancak böyle bir yöntemle ele geçirebileceklerini söylediler.

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimidir. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etme hazırlıklarının her birini bir araya getirebilecek bir siyasi darbe girişimidir… İstanbul Bilim Kültür Fatih Vakfı’nda “Gece arkadaşlarla sohbet ettik” dedi.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu