Haber

Fatih’in Tahtakale Mahallesi’nde 13 Seçmen Sandığa Gidiyor

İstanbul’un en az nüfusa sahip bölgesi Fatih’in Tahtakale Mahallesi’nde oturan 13 seçmen, Mimar Sinan İlkokulu’nda sandık başına gitti.

Kentin trafik yoğunluğunun en yoğun olduğu semtlerinden Eminönü’nün Tahtakale Mahallesi’nde, Yüksek Seçim Kurulu’na kayıtlı 13 seçmen sabah erken saatlerde Mimar Sinan İlköğretim Okulu’na gelerek oy kullandı.

Okuldaki 2233 numaralı sandık listesinde seçmenlerin isimleri yer alırken, aynı sandıkta görevli görevlilerin kullandığı oylarla seçmen sayısı 21’e ulaştı.

Tek sayfadan oluşan seçmen listesinin yer aldığı sandıkta bir lider, 2 memur ve 5 parti üyesi ile 3 parti gözlemcisi yer aldı.

Gözlemcilerden Kadir Burak Kale, sessiz sanık olarak göreve başladığını belirterek, “Birçok küçük köyden daha az seçmen var. Biz buraya tayin edildik, öyle denk geldi. Şaşırdık. Seçmen listeleri ortada. genellikle sayfa sayfa.İşte tek sayfa.Okul müdürü de şaka yapmış,’Buradakiler Kadir Gecesidir.Doğan, çabuk bitirirsin.’ Son seçmenler gelecek, ondan sonra mesai bitimini bekleyeceğiz” dedi. dedi.

Gözlemci Müge Onan, “Çok sakin ve keyifli bir sandık. Herkesin birbirine saygılı olduğu bir sandık. Şu an itibariyle oyların neredeyse tamamı tamamlandı. Geri sayım 17.15’te bitiyor ama daha çabuk bitebilir.” sözünü kullandı.

Öte yandan oy kullanmaya gelen ve yürümekte zorlanan bir kadın seçmene de görevliler yardımcı oldu. Oyunu kullandıktan sonra görevlilerle birlikte zarfı sandığa atan seçmen, okul içindeki engelli rampası kullanılarak dışarı çıkarıldı. Seçmen, vatandaşların yardımıyla araca bindirilerek konutuna gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu