Haber

Sanıkların huzurevindeki şiddete ilişkin ifadeleri ortaya çıktı

BÜYÜKÇEKMECE’de engelliler bakımevinde bir hastaya şiddet uygulayan Nuri C. ile o anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden Melek P.’nin savcılık ifadeleri gün yüzüne çıktı. Nuri C., bakımevinde 70 hastam olduğunu söyledi. Onlarla ayrı ayrı ilgileniyordum. Sadece dostça, sevgi dolu bir şekilde şaka yapıyorduk. “Bazen böyle şakalar yapardık,” dedi. Görüntüleri aldığı iddia edilen Melek P., suçlamaları reddederek görüntüleri kendisinin çekmediğini söyledi.

Büyükçekmece’deki huzurevinde bakıma muhtaç hastaya şiddet uygulayan Nuri C. ve o anları kameraya kaydeden Melek P., görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesi’ne getirilen zanlılar, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Sanıkların iddia makamının sözleri gün yüzüne çıktı.

DOSTÇACA, SEVGİYLE ŞAKA YAPIYORUZ

Nuri C.’nin ifadesiyle 1 yıldır bu bakımevinde çalışıyorum. 70 hastam vardı, onlara farklı bakıyordum. Amacım hastaya zarar vermekti, onu aşağılamak değil. Sadece dostça, sevgi dolu bir şekilde şaka yapıyorduk. Bazen böyle şakalar yapardık. Bunu görseldeki yüz ifademden anlayabilirsiniz. Fotoğrafı Melek arkadaşımın çektiğini biliyordum. Latife olmasaydı izin verir miydim dedi.

HİÇ BU TÜR GÖRÜNTÜ ÇEKMEMİŞTİM

Videoyu çektiği iddia edilen Melek P. ise bakımevi müdürüyle tartıştığımız için suçlamaları reddediyor ve olayı bana yüklemeye çalışıyor. Bana hakaret ettiği görüntüleri vardı. Beni kırmızı kodla kovacağını söyledi, ben de o kadar büyük bir şey yaparsa bu görüntüleri yayacağımı söyledim. Bu yüzden görüntüleri benim çektiğim söylendi. Hiç böyle bir görüntü çekmemiştim. Bilmediğim kelimeleri kullandı.

Her iki zanlı da çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından ‘eziyet’ suçundan tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu