Haber

İstanbul’da bazı taksiciler deprem için kampanya başlattı

İstanbul’da yaklaşık 3 bin üyesi bulunan Birleşik Taksiciler Derneği’ne (BTD) bağlı taksiciler, merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle seferberlik başlattı.

Kampanya kapsamında WhatsApp uygulaması üzerinden derneğin telefon numarasına konum bilgilerini gönderen vatandaşların deprem yardımları konutlarından ve işyerlerinden ücretsiz olarak alınarak ilgili kurumlara teslim edilecek.

Birleşik Taksiciler Derneği (BTD) Lideri Hüseyin Duman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde bulunanlara geçmiş olsun dileklerini iletti, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Uygulamanın 10 gün süreceğini belirten Duman, konum bilgilerini WhastApp uygulaması üzerinden iletenlerden yardım alan taksicilerin yardımı ilgili merkezlere ulaştıracağını söyledi. Vatandaşların yardımın taşınması için rastgele bir bedel ödemeyeceğini kaydeden Duman, “Taksiciler olarak yardımın deprem bölgesine ulaşmasını sağlayacağız.” (HABER MERKEZİ)

hacilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu