Ekonomi

İLBANK, Türkiye Yüzyılı vizyonuna yerel gücüyle katkı sağlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilgili kurumu İller Bankası (İLBANK) Genel Müdürü Yusuf Büyük, Türkiye Yüzyılı vizyonuna yerelden daha büyük bir güçle katkı sağlayacaklarını belirtti.

Büyük, İLBANK’ın 90. kuruluş yılı münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Kentleşmenin sağlıkla sürdürülmesi ve vatandaşların yaşam kalitesinin artırılması için gelişen dünya ve modern teknoloji ile uyumlu çevre dostu projeleri hayata geçirdiklerini belirten Büyük, yerel yönetimlere destek konusunda ulaştıkları vizyonun tüm İller’in başarısı olduğunu vurguladı. Banka çalışanları.

İLBANK’ın kurulduğu günden bu yana ülkenin büyümesi için umut ve şevkle çaba gösterdiğine işaret eden Büyük, şöyle devam etti:

“Bundan sonra amacımız, ‘Gelişme yerelden başlar’ ilkesinden hareketle ‘Türk Yüzyılı’nın harika Türk şehirlerinin inşa sürecine katkıda bulunmak olacaktır.’ vizyonuna katkıda bulunmaya kararlıyız. Türk Yüzyılı yerelden daha büyük bir güçle “Bu yürüyüş daha da ivme kazanacak. Bilgimize inanır, tecrübemize güveniriz. Şimdi ülkemizin, milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımız için her zamankinden daha çok çalışacak ve hep birlikte aynı çabayı göstereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu