Haber

Adana Demirspor futbolcusu Gülbrandsen: “O binadan sağ çıktığıma hala inanamıyorum”

SporToto Muhteşem Lig gruplarından Adana Demir sporNorveçli futbolcu Fredrik Gulbrandsen, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler sırasında yaşadıklarını anlattı.

Norveç basınından Dagbladet’e konuşan 30 yaşındaki forvet, Adana Demirspor takımının Fenerbahçe maçı sonrası İstanbul’da geçirdiği sırada sakatlığı nedeniyle Adana’daki 15 katlı konutunda beyin sarsıntısı geçirdiğini belirtti.

Depremde hayatından endişe ettiğini söyleyen Gülbrandsen, “Apartmanda ayağa kalkmaya çalıştım. Çok sallandığım için başaramadım. Üzerime bir şeyler giydim ve merdivenle apartmandan çıktım. . O binadan canlı çıktığıma hala inanamıyorum.” terimleri kullandı.

Dışarıda büyük bir panik havası olduğuna dikkat çeken Fredrik Gulbrandsen, “Çıktığımda benim gibi apartmanlarından çıkmaya çalışan çok sayıda insan gördüm ve dağıldım. Norveçli takım arkadaşım Jonas Svensson’un ailesini arayıp götürdüm. Kulübün tesislerine.” şeklinde konuştu.

Beyin sarsıntısı nedeniyle büyük bir travma yaşadığını vurgulayan Gulbrandsen, “Travmatik ve gerçeküstü bir durum yaşadık. Ailem ve ben iyi durumdayız. Şu anda çok fazla yıkım var. Bekleyip göreceğiz nasıl bir durum” İlerleyecek. Tüm spor etkinlikleri askıya alındı. Daha uzun sürer mi bilmiyorum ama öyle olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok insan yaşam mücadelesi verirken biz nasıl futbol oynuyoruz anlamıyorum.” terimleri kullandı.

Türkiye’deki futbol kariyerine 2019 yılında Medipol Başakşehir forması ile başlayan Gülbrandsen, dönem başında Adana Demirspor’a transfer oldu.

beyagachaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu